Организационно-содержательное наполнение шестого школьного дня

 

АРГАНІЗАЦЫЙНА-ЗМЯСТОЎНАЕ НАПАЎНЕННЕ

ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА ДНЯ

на ІІ паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

Дата

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Адказныя

09.01.2021

Канікулярная субота

Інтэлектуальны кірмаш

“Зімовы марафон”

 

8 – 9 кл.

 

Бараноўская М.С.

Пазнавальная гульня

“Карта прафесій”

10 – 11кл.

Ярашэвіч В.У.

Спартыўнае свята

“Чэмпіёны зімы”

5 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

16.01.2021

Здаровая субота

Дзень здароўя ў межах рэспубліканскай акцыі “Здаровы я – здаровая краіна” да Сусветнага дня снегу

Гульня-падарожжа

“Краіна здаравячкоў”

 

 

 

 

 

2 – 4 кл.

 

 

 

 

 

Лысая С.І.

Інтэрактыўная гульня “Алфавіт або 33 пытанні пра здароўе”

5 – 7 кл.

 

Аўлохава Г.Я.

Агляд ведаў

“Дзе хаваецца здароўе?”

8 – 10 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартыўная эстафета “Зімовы марафон”

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

23.01.2021

Прафарыентацыйная субота

Конкурс малюнкаў “Мае мары аб прафесіі”

 

2 – 4 кл.

 

 

Рамановіч І.І.

Прафарыентацыйная гульня “Тунір знатакоў прафесій”

5 – 8 кл.

Аўлохава Г.Я.

 

Прафарыентацыйнае мерапрыемства “Шляхі атрымання прафесійнай адукацыі ў Рэспубліцы Беларусь”

9, 11 кл.

Белік М.М.

 

Эстафеты “Зіма, спорт і я”

3 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

30.01.2021

Інтэлектуальная субота

Гульнявая праграма

“Па сакрэту ўсяму свету”

 

 

2 – 4 кл.

 

Ермаковіч І.М.

 

Інтэлектуальная гульня

“Турнір кемлівых”

5 – 7 кл.

Супрун А.А.

Конкурс эрудытаў

“Разумнікі і разумніцы”

8 – 9 кл.

 

Бараноўская М.С.

Спартыўна-гульнявая праграма 

“Старт-азарт”

 

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

06.02.2021

Краязнаўчая субота

Пазнавальная гульня

“Беларусь ад А да Я”

 

2 – 4 кл.

 

Ермаковіч І.М.

 

Краязнаўчая віктарына “Сцяжынкамі Стаўбцоўшчыны”

5 – 6 кл.

Грышан Н.К.

Інтэрактыўнае падарожжа

“Ваколіцамі малой радзімы”

8 – 9 кл.

Бараноўская М.С.

Спартыўныя гульні

“Спорт і я”

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

 

13.02.2021

Здаровая субота

Дзень здароўя (у рамках рэспубліканскай акцыі “Здаровы я – здаровая краіна”)

Віктарына

“Мы за здаровы лад жыцця”

 

 

 

2 – 4 кл.

 

 

 

Рамановіч І.І.

Круглы стол

“Маё здароўе – здароўе нацыі”

5 – 7 кл.

Супрун А.А.

Этычны трэнінг

“Абліччы кахання”

8 – 9 кл.

 

Бараноўская М.С.

Спартыўнае свята

“Беларуская сняжынка”

5 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

20.02.2021

Пазнавальная субота

Пазнавальная гадзіна

“Мова вобразная, пявучая”

 

2 – 4 кл.

 

Лысая С.І.,

 

Гульня-падарожжа

“Эстафета лінгвістычных задач”

6 – 7 кл.

Бараноўская М.С.

Лінгвістычны турнір

“Знаўцы роднай мовы”

8 – 9 кл.

 Бараноўская М.С..

Спартыўна-ваенізіраваная гульня “Армейскі кадейдаскоп”

7 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

27.02.2021

Фестывальная субота

Фестываль патрыятычнай песні

“У песнях славім Беларусь!”

 

 

1 – 11 кл.

 

Каменка М.Ф.,

Ермаковіч І.М., кл.кіраўнікі

Конкурс навукова-даследчых работ “Першыя крокі ў навуку”

 

4 – 11 кл.

Сасноўская Т.М., настаўнікі-прадметнікі 

Конкурсная праграма “Моцна мы са спортам сябруем!”

 

4 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

06.03.2021

Святочная субота

Конкурсна-забаўляльная праграма

«А ну, дзяўчаткі!»

 

1 – 4 кл.

Каменка М.Ф.,

Ермаковіч І.М., кл.кіраўнікі

Конкурсна-гульнявая праграма «Дзяўчаты-прыгажуні»

5 – 7 кл.

Грышан Н.К., Супрун А.А.

Спартландыя “Турнір амазонак”

4 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У., Гусейнава А.Э.

13.03.2021

Здаровая субота

Дзень здароўя (у рамках рэспубліканскай акцыі “Здаровы я – здаровая краіна”)

Брэйн-рынг “Калі хочаш быць здаровым”

 

 

 

2 – 4 кл.

 

 

 

Лысая С.І.,

Віктарына “Наш выбар – здароўе і спорт”

 

5 – 7 кл.

Грышан Н.К.

Сур’ёзная размова “Правільна харчавацца – лекамі не карыстацца!”

8 – 10 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартыўнае свята “Хочам быць здаровымі!”

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

20.03.2021

Пазнавальная субота

Шахматны турнір “Чорныя і белыя”

 

3 – 4 кл.

 

Рамановіч І.І.

 

Дэтэктыўнае агенства

“Матэматычныя сышчыкі!”

5 – 7 кл.

Гусейнава А.Э.

Інтэрактыўная гуьня “Геаметрычнае поле цудаў”

8 – 9 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартландыя “Спорт – гэта сіла!!”

4 – 9  кл.

Ярашэвіч В.У.

27.03.2021

Тэатральная субота

Конкурс сцэнічных мініяцюр

“Тэатруля – 2021” (да Дня тэатру)

 

1 – 11 кл.

 

Каменка М.Ф., кл.кіраўнікі

Эстафета “Чэмпіёны сярод нас”

 

4 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

03.04.2021

Прафарыентацыйная субота

Пазнавальная гульня

“Сто дарог – адна твая”

 

1 – 4 кл.

 

Аўлохава Г.Я.

Дыскусійны стол

“Маё будучае – у маёй прафесіі”

5 – 7 кл.

Супрун А.А.

Брэйн-рынг “Марафон прафесій”

8 – 10 кл.

Бараноўская М.С.

Эстафета “Планета здароўя”

4 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

10.04.2021

Здаровая субота

Пазнавальная гадзіна “Падарожжа ў горад чысціні і парадку”

 

2 – 4 кл.

 

Ермаковіч І.М.

Гульня-віктарына “Мой выбар – здароўе!”

5 – 7 кл.

Грышан Н.К.

Павестка дня “Сёння ў модзе  здаровы лад жыцця”

8 – 11 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартыўнае свята “Спорт любіць – здаровым быць!”

4 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

17.04.2021

Пазнавальная субота

Інтэлектуальная гульня “У свеце цікавага”

 

2 – 4 кл.

 

Рамановіч І.І.

Інтэлектуальная гульня “Intellectual Marathon”

5 – 11 кл.

Супрун А.А.

Дзень бегуна. Вясенні лёгкаатлетычны крос

4 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

24.04.2021

Экалагічная субота

Гульня-падарожжа “Лес поўны казак і цудаў”

 

2 – 4 кл.

 

Лысая С.І.

Экалагічная гульня “Загадкі прыроды”

5 – 7 кл.

Аўлохава Г.Я.

Экалагічны турнір “Наш дом – Зямля”

8 – 9 кл.

Бараноўская М.С.

Гульня-конкурс “Дружная каманда”

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

08.05.2021

Патрыятычная субота

Вусны часопіс “Была вайна”

 

4 – 11 кл.

 

Аўлохава Г.Я.

Гульня-падарожжа “Салют, Перамога!”

5 – 7 кл.

Грышан Н.К.

Старонкі памяці “Ляцяць над зямлёю жураўлі…”

8 – 11 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартыўнае свята “Наперад да перамогі!”

1 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

15.05.2021

Здаровая субота

Гадзіна здароўя “Парады Майдадыра”

 

2 – 4 кл.

 

Ермаковіч І.М.

Гадзіна зносін “Сям’я – усяму пачатак”

5 – 7 кл.

Аўлохава Г.Я.

Літаратурна-музыкальная гасцёўня “Калейдаскоп сямейных каштоўнасцей”

8 – 9 кл.

Бараноўская М.С.

Спартландыя “Спорт і я – здаровая краіна”

5 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У.

22.05.2021

Экалагічная субота

Экскурсія-назіранне “Вясна прыйшла, вясне дарогу!”

 

2 – 4 кл.

 

Лысая С.І.

Экалагічная віктарына “Лёгкія нашай планеты”

5 – 7 кл.

Супрун А.А.

Экалагічны форум “Жыві, Зямля!”

8 – 9 кл.

Гусейнава А.Э.

Спартыўная эстафета “Самы хуткі”

5 – 9 кл.

Ярашэвіч В.У.

29.05.2021

Краязнаўчая субота

Краязнаўчая віктарына “Мой родны кут”

 

2 – 4 кл.

 

Романовіч І.І.

Вусны часопіс “Наша спадчына”

5 – 7 кл.

Грышан Н.К.

Турыстычны злёт “Сонца, вада, паветра і мы – лепшыя сябры”

5 – 11 кл.

Ярашэвіч В.У., Гусейнава А.Э.

АРГАНІЗАЦЫЙНА-ЗМЯСТОЎНАЕ НАПАЎНЕННЕ

ШОСТАГА ШКОЛЬНАГА ДНЯ

І ПАЎГОДДЗЕ 2020/2021 НАВУЧАЛЬНЫ ГОД

Дата

Мерапрыемствы

 

Удзельнікі

Адказныя

05.09.2020

Бяспечная субота

Пазнавальная гадзіна “Школа пешахода”

Гульня-конкурс  па ПДР “Школа бяспека”

Спартыўна-гульнявая праграма “Хай дарога будзе добрай!”

 

 

2 – 4 кл.

5 – 7 кл.

3 – 9 кл.

 

Ермаковіч І.М.

Грышан Н.К.

Ярашэвіч В.У.

12.09.2020

Здаровая субота

 Дзень здароўя ў рамках акцыі “Здаровы я – здаровая краіна” , Тыдня прапаганды каштоўнасці жыцця

Гульня-віктарына “Сакрэты здароўя”  

Занятак з элементамі трэнінгу

“Мы выбіраем жыццё!”

Спаборніцтвы па лёгкай атлетыцы “Шкаліяда”

Спартыўнае свята “Прывітанне, спорт!”

 

 

 

 

2 – 4 кл.

7 – 8 кл.

 

5 – 6 кл.

 

3 – 11 кл.

 

 

 

 

 

Ермаковіч І.М.

Аўлохава Г.Я.

 

Ярашэвіч В.У.

 

Ярашэвіч В.У.

19.09.2020

Спартыўная субота

Лёгкаатлетычнае спартыўна-масавае мерапрыемства “300 талентаў для Каралевы”

Восеньскі лёгкаатлетычны крос “Усе на старт!”

Віктарына “Свет права” (у межах прававога тыдня)

 

 

2 – 4 кл.

 

 

5 – 11 кл.

 

5 – 7 кл.

 

Ярашэвіч В.У.

 

 

Ярашэвіч В.У.

 

Аўлохава Г.Я.

 

26.09.2020

Краязнаўчая субота

Экскурсія-назіранне “Цікавыя куточкі маёй вёскі”

Краязнаўчая гасцёўня “Пра што гавораць назвы паселішчаў”

Велавандроўка  па родных ваколіцах “На ўлонні Бацькаўшчыны”

Спартыўная эстафета “Турстарты”

 

2 – 4 кл.

 

 5 – 7 кл.

 

8 – 11 кл.

 

5 – 11 кл.

 

Лысая С.І.

 

Грышан Н.К.

 

Гусейнава А.Э.

 

Ярашэвіч В.У.

03.10.2020

Святочная субота

Віншавальная праграма

“Дзякуй табе, настаўнік!..”  

Акцыі  “Дом без адзіноты”, “Паштоўка” , “Мы выбіраем дапамогу пажылым людзям!”

 

Спартыўныя конкурсы “Скакалка, абруч і мы – лепшыя сябры!”

 

3 – 11 кл.

 

5 –11 кл.

 

 

 

3 – 11 кл.

 

 

Каменка М.Ф., Белік М.М.

 Актывы ДА “БРПА”, “БРСМ”, кл.кіраўнікі

Ярашэвіч В.У.

10.10.2020

Здаровая субота

 Дзень здароўя ў рамках акцыі “Здаровы я – здаровая краіна”

Спартыўнае свята “Здаровае дзіця – шчаслівая маці!”

Віншавальная праграма “Любым мамам прысвячаем!..”

Акцыя  “Сагрэем ласкай і цяплом”

 

Геаграфічны чэмпіянат “Згубленыя міры” (у межах Тыдня геаграфіі)

 

 

 

1 – 11 кл.

 

1 – 7 кл.

 

5 – 11кл.

 

7 – 11 кл.

 

 

 

Ярашэвіч В.У., Белік М.М.

Каменка М.Ф., кл.кіраўнікі

 

 

Гусейнава А.Э.

17.10.2020

Прафарыентацыйная субота

Прафарыентацыйная гульня “Усе прафесіі важныя”

Інтэлектуальная баталія “Марафон прафесій”

Брэйн-рынг “Мая прафесія – мая дарога ў будучыню”

 

Спартландыя “Восеньскія старты”

Унутрышкольныя спаборніцтвы па летняму шматбор’ю комплекса “Абаронца Айчыны”

 

2 – 4 кл.

 

5 – 7 кл.

 

8 – 9 кл.

 

 

2 – 8 кл.

9 – 11 кл.

 

 

Рамановіч І.І.

 

Супрун А.А.

 

Уласік А.С.

 

 

Ярашэвіч В.У.

Ярашэвіч В.У.

 

24.10.2020

Пазнавальная субота

Пазнавальная гадзіна “Этыкет і мы”

Пазнавальная гадзіна “Сакрэты Інтэрнэту” (умежах тыдня інфарматыкі)

Інфармацыйная панарама “ААН: учора, сёння, заўтра”

 

Вясёлая эстафета “Наш сябар – спорт”

 

2 – 4 кл.

5 – 8 кл.

 

9 – 11 кл.

 

 

2 – 9 кл.

 

Ермаковіч І.М.

Сасноўская Т.М.

Гусейнава А.Э.

 

 

Ярашэвіч В.У.

31.10.2020

Краязнаўчая субота

Агульнашкольнае свята ўраджаю “Пакроўскі кірмаш”

 

Спартландыя “Хочам быць здаровымі!”

 

1 – 4,

 5 – 11  кл.

 

3 – 9 кл.

 

Каменка М.Ф.,

Белік М.М.,

кл. кіраўнікі

Ярашэвіч В.У.

14.11.2020

Здаровая субота

Дзень здароўя ў межах акцыі “Здаровы я – здаровая краіна” да Сусветнага дня некурэння

 

Гадзіна здароўя “Мы – супраць курэння! Мы – здаровае пакаленне!”

Дыскусійны стол  “Свабоднае дыханне”

Дзелавая гульня “Абвінавачваецца цыгарэта!”

Спартыўнае свята “НЕ – дрэнным звычкам!”

 

 

 

 

 

 

2 – 4 кл.

 

5 – 7 кл.

9 – 11 кл.

 

2 – 11 кл.

 

 

 

 

 

 

Рамановіч І.І.

 

Супрун А.А.

Бараноўская М.С.

Ярашэвіч В.У.

21.11.2020

Сяброўская субота

да Сусветнага дня дзіцяці

Гульнявая праграма “Дружба пачынаецца з усмешкі”

Конкурсна-займальная праграма “Мы без справы не бываем!..”

Дыялог з векам “Захоўваючы дзіцячыя мары”

 

Спартландыя “Алімпійцы, наперад!”

Спаборніцтвы “Залатая скакалка”

 

 

2 – 4 кл.

 

 5 – 8 кл.

 

9 – 11 кл.

 

 

3 – 11 кл.

 

 

Лысая С.І.

 

Сасноўская Т.М.

Гусейнава А.Э.

 

 

Ярашэвіч В.У.

28.11.2020

Краязнаўчая субота

Віктарына “Мой родны кут”

Краязнаўчая гасцёўня “Наш храм і яго гісторыя”

Краязнаўчая гасцёўня “Легенды і паданні родных мясцін”

 

Спартыўная гадзіна “Дзень спартсмена”

 

2– 4 кл.

5 – 8 кл.

 

9 –11 кл.

 

 

3 – 11 кл.

 

Ермаковіч І.М.

Грышан Н.К.

 

Бараноўская М.С.

 

Ярашэвіч В.У.

05.12.2020

Здаровая субота

Дзень здароўя ў межах акцыі “Здаровы я – здаровая краіна” да Сусветнага дня барацьбы са СНІДам

 

Пазнавальная гадзіна “Хлопчыкам і дзяўчынкам пра бяду пад назвай СНІД”

Гутарка-абмеркаванне “СНІД не спіць!”

Гадзіна пытанняў і адказаў “ВІЧ/СНІД. Як развіваецца эпідэмія”

Спартыўнае свята “Здароўе і спорт супраць СНІДу”

 

 

 

 

 

 

2 – 4 кл.

 

5 – 7 кл.

8 – 11 кл.

 

2 – 11 кл.

 

 

 

 

 

Лысая С.І.

 

Супрун А.А.

Гусейнава А.Э.

 

Ярашэвіч В.У.

12.12.2020

Прававая субота

“Мае правы – мая свабода!” (да Дня правоў чалавека)

Пазнавальная гульня  “Заданні мудрай савы”

Квэст-гульня  “Тэрыторыя права”

Прававая гульня “Чалавек і закон”

 

Спартыўнае свята “Здароўе – багацце на ўсе часы!”

 

 

 

2 – 4  кл.

 

5 – 8 кл.

9 – 11 кл.

 

3 – 11 кл.

 

 

 

Рамановіч І.І.

 

Аўлохава Г.Я.

Бараноўская М.С.

Ярашэвіч В.У.

19.12.2020

Літаратурная субота

(у межах тыдня рускай мовы і літаратуры)

Гульня-падарожжа  “У Чытай-горадзе”

Інтэлектуальны паядынак “Літаратурны рынг”

Літаратурна-музычная гасцёўня «Полевой цветок России…» (да 125-годдзя з дня нараджэння С. Ясеніна)

 

Спартландыя “Спартыўнаму руху – наша павага!!!”

 

 

2 – 4 кл.

7 – 8 кл.

 

8 – 11 кл.

 

 

 

2 – 11 кл.

 

 

Каменка М.Ф.

Белік М.М.

 

Белік М.М.

 

 

 

Ярашэвіч В.У.

26.12.2020

Святочная субота

Навагодні ранішнік ”Весела, весела сустрэнем Новы год!...”

 

Святочная шоу-праграма “Вясёлае Навагоддзе”

 

 

Жартоўная эстафета “Дзед Мароз запрашае!”

 

1 – 5 кл.

 

 

6 – 11 кл.

 

 

 

1 – 11 кл.

 

Каменка М.Ф.  кл. кіраўнікі

 

Белік М.М.,

Гусейнава А.Э.,

Супрун А.А., кл.кіраўнікі

Ярашэвіч В.У.