Зимние каникулы

ЦІКАВАГА ПАДАРОЖЖА НА ЭКСПРЭСЕ ЗДАРОЎЯ!

З 26 па 31 снежня 2019 года ў перыяд зімовых канікул на базе Дзяржаўнай установы адукацыі “Вішнявецкая сярэдняя школа” распачне сваю працу аздараўленчы лагер “Вясёлка”.

Навучэнцы 1 – 5 класаў стануць актыўнымі ўдзельнікамі творча-гульнявога праекта “Экспрэс здароўя”: здзейсняць унікальнае падарожжа, наведаўшы бульвар Бяспекі, павандраваўшы па вуліцы Здаровага Харчавання, трапяць на плошчу Гігіены, зробяць прыпынак “Актыўны адпачынак”, пройдуцца завулкам Станоўчых Эмоцый, завітаюць у парк Ведаў, атрымаюць пры гэтым зарад бадзёрасці і навагодні настрой.

Хутчэй бы прыйшлі канікулы!

ПЛАН  ВЫХАВАЎЧАЙ РАБОТЫ АЗДАРАЎЛЕНЧАГА  ЛАГЕРА “ВЯСЁЛКА” З ДЗЁННЫМ ЗНАХОДЖАННЕМ ДЗЯЦЕЙ,

 ЯКІЯ МАЮЦЬ ПАТРЭБУ Ў АЗДАРАЎЛЕННІ

 

                                                        Перыяд работы: 26.12.2019 – 31.12.2019

                                                              Колькасць дзяцей: 20

 

Мэта: арганізацыя адпачынку і аздараўлення дзяцей, фарміраванне духоўна-маральнай і эмацыянальна-каштоўнаснай асобы.

 

Задачы работы  лагера:

стварыць спрыяльныя ўмовы для якаснага  адпачынку і аздараўлення дзяцей;

фарміраваць навыкі здаровага ладу жыцця;

садзейнічаць праяўленню творчай індывідуальнасці і  пазнавальнай актыўнасці вучняў;

далучаць да гісторыі, культуры і традыцый беларускага народа, выхоўваць любоў да Радзімы.

Дата

Назва мерапрыемства

 

Адказны

26.12.2019

Дзень першы

БУЛЬВАР БЯСПЕКІ

“Выконвай правілы бяспекі, каб захаваць здароўе чалавека!”

1.     Навучальная гульня  “Кола бяспекі”

2.     Пазнавальна-гульнявая гадзіна “У гасцях у святлафора”

3.     Прафілактычная гутарка “Бяспечны Новы год”

 

 

 

 

 

Ермаковіч І.М.

Каменка М.Ф.

 

Гумен Л.І.

 

27.12.2019

Дзень другі

ВУЛІЦА ЗДАРОВАГА ХАРЧАВАННЯ

“Перад тым як за стол сесці,

 мы падумаем, што з’есці”

1.     Гульня-віктарына  “Знаўцы правільнага харчавання”

2.     Пазнавальна-гульнявая праграма  “Сакрэты здаровага харчавання”

3.     Прафілактычная гутарка “Хваробы брудных рук. Як іх пазбегнуць?”

 

 

 

 

 

Лысая С.І.

 

Гаптар А.Г.

 

Сцепіна І.І.

28.12.2019

Дзень трэці

ПЛОШЧА ГІГІЕНЫ

“Чысціня – аснова здароўя”

1. Гульня-віктарына “Правілы асабістай гігіены”

2. Гадзіна здароўя “У чысціні жыць – здаровым

    быць!”

3. Пазнавальная гутарка “Простыя правілы

    здароўя”

 

 

 

 

Рамановіч І.І.

Макавецкая А.С.

 

Нарановіч Л.Л.

 

29.12.2019

Дзень чацвёрты

ПРЫПЫНАК “АКТЫЎНЫ АДПАЧЫНАК”

“Спорт любіць – здаровым быць!”

1.     Квэст “Сакрэты здароўя”

2.     Конкурсна-гульнявая праграма “Зімовы перапалох”

3.     Спартландыя “Здаровыя дзеці!”

 

 

 

 

Грышан Н.К.

Супрун А.А.

 

Ярашэвіч В.У.

30.12.2019

Дзень пяты

ЗАВУЛАК СТАНОЎЧЫХ ЭМОЦЫЙ

“У здаровым целе – здаровы дух!”

1.     Гадзіна вясёлага настрою “Вадаспад гумару і смеху”

2.     Гадзіна зносін “Пагаворым пра дабрыню”

3.     Танцавальная пляцоўка “Танцуй на здароўе!”

 

 

 

 

Аўлохава Г.Я.

 

Ліпай Я.М.

Саракавік І.М.

31.12.2019

Дзень шосты

ПАРК ВЕДАЎ

“Здаровы я – здаровая краіна”

1.     Конкурсная праграма “Вандроўка па родным краі”

2.     Пазнавальная  гадзіна “У сімвалах дзяржавы гісторыя майго народа”

3.     Спартыўная эстафета “Я, ты, ён, яна – мы здаровая краіна!”

 

 

 

Бараноўская М.С.

 

Гусейнава А.Э.

 

Ярашэвіч В.У.

 

П Л А Н

правядзення выхаваўчых мерапрыемстваў

у час зімовых канікул “У канікулы з гульнёй”

у ДУА “Вішнявецкая сярэдняя школа”

2019/2020 навучальны год

Дата

Назва мерапрыемства

 

Адказны

Час правядзення

26.12.2019

(чацвер)

Інтэлектуальная гульня “Усяго патроху” (5 кл.)

Грышан Н.К.

10.00

Вусны часопіс “Наш сябар – кніга” (6 кл.)

Супрун А.А.

17.00

Завочнае падарожжа “Такі розны Новы год” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

9.00

Удзел у раённым дабрачынным навагоднім свяце

Аўлохава Г.Я.

10.00

Скарбонка забаў “Са свету па нітцы” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

 Дзелавая гульня “Мая прафесія – мая любімая справа” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

27.12.2019

(пятніца)

 

Гульня-віктарына “Сустракаем Новы год” (5 кл.)

Грышан Н.К.

        9.00

Дзелавая гульня “Экалагічная сцежка” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

       10.00

Віктарына “Спытай у Інтэрнэце” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

        11.00

Гадзіна зносін “Выбіраем кіно з густам” (11 кл.)

Нарановіч Л.Л.

14.00

Навагодні ранішнік

“Прыгоды напярэдадні  Новага  года” (1–5 кл.)

Камёнка М.Ф.,

класныя кіраўнікі

10.00

28.12.2019

 (субота)

Гульня-віктарына “Правілы асабістай гігіены” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

10.00

Гасцёўня “Навагоднія традыцыі нашай сям’і” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

10.00

Шоу-гульня  “Праблемная сітуацыя” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

Навагодні ранішнік у СДК

Белік М.М.

11.00

Жартоўная эстафета “Дзед Мароз запрашае!” (1-11 кл.)

Ярашэвіч В.У.

12.00

Святочная шоу-праграма “Навагодні серпанцін” (6-11 кл.)

Класныя кіраўнікі

17.00

30.12.2019

 (панядзелак)

 

Кругавая гутарка “Каб душа была здаровай” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

12.00

Інтэлектуальна-творчая гульня “Хачу ўсё ведаць” (6 кл.)

Супрун А.А.

9.00

Віктарына “Што мы ведаем пра Беларусь?” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

12.00

Інтэлектуальная эстафета “Свет вакол нас” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

Вусны часопіс “Здароўе – гэта таямніца, пазнай яе” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

Этычная гутарка “Паводзіны ў грамадскіх месцах” (11 кл.)

Нарановіч Л.Л.

13.00

31.12.2019

 (аўторак)

 

Гульня-віктарына “Пытанні святлафора” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

9.00

Гадзіна актыўнага адпачынку “І летам і зімой са спортам сябруем і гульнёй” (2 кл.)

Лысая С.І.

10.00

Конкурсна-гульнявая праграма “Зімовыя прыгоды” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

11.00

Круглы стол “Наша бяспека” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Гадзіна зносін “Цікавыя факты пра Ражство” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

9.00

Віртуальнае падарожжа “Па слядах вялікіх” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

9.00

Пазнавальная гадзіна “Як сустракаюць Новы год у розных краінах свету” (11 кл.)

Нарановіч Л.Л.

9.00

03.01.2020

(пятніца)

Конкурсна-гульнявая праграма “У гасцях у Зімушкі-Зімы” (2 кл.)

Лысая С.І.

10.00

Музычная гульня “Адгадай мелодыю” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

10.00

Конкурс малюнкаў “Снежныя фантазіі” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

10.00

Віктарына “Навагодняя” (5 кл.)

Грышан Н.К.

13.00

Свая гульня “Прававы лабірынт” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Навагодні калейдаскоп “Вакол свету за 80 хвілін” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

13.00

Караван ідэй “Мая будучыня ў маіх руках” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

12.00

Інтэлектуальная гульня “Прасцей простага” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

04.01.2020

(субота)

Конкурс малюнкаў “Зімняя фантазія” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

9.00

Брэйнг-рынг “Калі хочаш быць здаровым” (2 кл.)

Лысая С.І.

13.00

Пазнавальная віктарына “Вясёлае новагоддзе” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

10.00

Круглы стол “Традыцыі і звычаі маёй сям’і” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Літаратурнае падарожжа “Новы год і Ражство ў творах мастацкай літаратуры” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

9.00

Брэйнг-рынг “Жыві, Зямля!” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

Турнір мудрацоў (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

Спартыўнае свята “Зімовыя забавы” (4-11 кл.)

Ярашэвіч В.У.

12.00

06.01.2020

(панядзелак)

 

 

Пазнавальная гадзіна “Калядная зорка” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

13.00

КТС “Свая гульня”

Лысая С.І.

10.00

Камандная гульня “Зімовыя забавы” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

9.00

Гутарка “Цуд Ражства” (5 кл.)

Грышан Н.К.

10.00

Святочная віктарына “Калядныя забавы” (6 кл.)

Супрун А.А.

9.00

Пазнавальная праграма “Даведнік прафесій” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Майстэрня “Батлейка – сімвал Ражства” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

10.00

Інтэлектуальны марафон “Зорны эрудыт” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

08.01.2020

(серада)

Конкурсная праграма “У зімняй казкі не бывае канікул” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

10.00

Конкурс малюнкаў “Марозныя  ўзоры” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

14.00

Гадзіна чытання “Караван зімовых казак” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

10.00

Пазнавальная гадзіна “Вандроўка па родным краі” (5 кл.)

Грышан Н.К.

10.00

КВЗ “Вясёлая планета” (6 кл.)

Супрун А.А.

9.00

Інтэлектуальны рынг “Што мы ведаем пра Ражство?” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

9.00

Віктарына “Вядомыя людзі Беларусі”

Макавецкая А.С.

10.00

Віктарына “Шлях да поспеху” (9 кл.)

Гусейнава А.Э.

11.00

Удзел у пасяджэнні раённага клуба аматараў шашак і шахмат “Стратэг”

Ярашэвіч В.У.

10.00

Гульнявая праграма “У пошуку скарбаў” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

13.00

Гульні па настольнаму тэнісу

Ярашэвіч В.У.

14.00

Спартыўныя гульні “Валейбол збірае сяброў” (7 – 11 кл.)

Ярашэвіч В.У.

17.00

09.01.2020

(чацвер)

Гульня “Дарожная азбука” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

10.00

Экскурсія-назіранне “Зімовыя з’явы” (2 кл.)

Лысая С.І.

12.00

Інтэлектуальная гульня “Эрудыт” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

11.00

Гульня “Прасцей простага” (5 кл.)

Грышан Н.К.

10.00

Жывы часопіс “Кіно для ўсёй сям’і” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

18.00

Дыскусія “Быць чалавекам” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

10.01.2020

(пятніца)

Падарожжа “Зімовыя забавы” (1 кл.)

Ермаковіч І.М.

10.00

Гульня-падарожжа “Яшчэ раз аб карысці садавіны і агародніны”

Лысая С.І.

10.00

Гульня “Развівай памяць” (3 кл.)

Рамановіч І.І.

9.00

Гульня-падарожжа “У госці да зімы” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

10.00

Гутарка па ПДР “Твая бяспека” (5 кл.)

Грышан Н.К.

10.00

Эрудыт-шоу “Гэта мы не праходзілі” (6 кл.)

Супрун А.А.

13.00

Экалагічны калейдаскоп “Прырода – маці ўся жывога” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Камп’ютарная віктарына “У свеце інтэрнэта” (8 кл.)

Бараноўская М.С.

9.00

Дзелавая гульня “Размеркаванне сямейнага бюджэту” (10 кл.)

Ярашэвіч В.У.

11.00

11.01.2020

(субота)

Інтэрактыўная гульня “Пра здароўе ў зімовы час распавядаць запрашаем вас” (4 кл.)

Аўлохава Г.Я.

9.00

Турнір знаўцаў “Здаровы лад жыцця – гэта сур’ёзна” (7 кл.)

Макавецкая А.С.

10.00

Паэтычна-музыкальная гадзіна “Вясёлы настрой” (11 кл.)

Нарановіч Л.Л.

11.00

Спартландыя “Зімовая сняжынка” (4-11 кл.)

Ярашэвіч В.У.

12.00

Графік 

правядзення заняткаў па інтарэсах

у час зімовых канікул

Назва аб’яднання па інтарэсах

Кіраўнік аб’яднання

Дзень і час правядзення

1

“Юны інспектар руху”

Гусейнава А.Э.

панядзелак

10.00 –  11.00

серада

10.00 – 11.00

2

“Маленькія чараўнікі”

Рамановіч І.І.

панядзелак

9.00 – 11.00

3

“Натхненне”

Грышан  Н.К.

панядзелак

15.00 – 16.00

4

“Танцавальны гурток”

Белановіч А. Г.

панядзелак

 13.00 – 15.00

аўторак

13.00 – 14.00

5

“Юны карэспандэнт”

Бараноўская М.С.

субота

10.00 – 12.00

6

“Мая малая Радзіма”

(ад ДУА “Стаўбцоўскі ЦТДМ”)

Нарановіч Л.Л.

серада

11.00 – 13.00

 

7

“Мой родны край”

(ад ДУА “Стаўбцоўскі ЦТДМ”)

Нарановіч Л.Л.

Чацвер

 11.00 – 13.00 субота

9.00 – 11.00

8

“У свеце вязанай цацкі”

 (ад ДУА “Стаўбцоўскі ЦТДМ”)

Сасноўская Т.М.

субота

9.00 – 11.00

9

“Чароўны клубок”

(ад ДУА “Стаўбцоўскі ЦТДМ”)

Ажгірэвіч А.В.

субота

9.00 – 11.00